Çatı Tadilatı

   Farklı hava koşullarından binayı korumak ve ısı yalıtımını sağlamak için çatılar yapıların en üst kısımlarıdır. Bu yapılar taşıyıcı ve çatı kaplaması olarak iki farklı unsura sahiptir. Ele alınacak olan yapılar çatı tadilatı konusunda, taşıyıcı sistemler ve kaplama olarak ayrı ayrı düşünülerek gerçekleştirilmelidir. Eğer yıpranma var ise farklı bölümler konusunda yenileme yapılması gerekir. Tüm konuları ele aldığımız çalışmalar doğrultusunda ustalarımız ile sizlere en iyi çatı tadilatı hizmetini sağlamaktan memnuniyet duyarız.

   Çatılar taşıyıcı kısımlar ile kaplama bölümleri farklı malzemeler üzerinden ele alınır. Örneğin Taşıyıcı kısımlar çelik, betonarme ve ahşap tasarım üzerinden gerçekleştirilir. Kaplama bölümleri ise kiremit, galvaniz gibi daha pek çok değişik malzeme eşliğinde hazırlanmaktadır. O yüzden tüm bu yapıları iyi bilen ustalar eşliğinde çatı tadilatı gerçekleştirilmesi büyük öneme sahiptir. Zira sağlıksız çatı sistemleri yaklaşık olarak %25 gibi önemli bir ısı kaybı oluşturabilmektedir. Bu da önemli bir maliyet anlamına geliyor.

   Çatı tadilatı genellikle binalarda mantolama ile beraber yapılan uygulamalardır. Çatı tadilatından önce baca dipleri, baca sıvaları, çatı iskeleti, su dereleri vb. bütün çatı elemanları eksper bir firma yönünden en küçük ayrıntılara kadar ilgili bir şekilde incelenmelidir. Çok çok hasar almış, tadilat yapılsa bile verim alınamayacak halde olan çatıları tamir etmek yerine, doğru ayrıntılar ile yeni bir çatı yapılması daha sıhhatli olacaktır.

   Mutlaka İncelemelisiniz! Velux çatı penceresi modelleri https://www.yildirimcatipencereleri.com

   + Kiremit Çatı Kaplamalarının Tadilatı: Kiremitlerin döşenebilmesi amacıyla çatıda merteklerin üstüne kiremit altı tahtası çakılması ve bu tahta kaplamaların üstüne de nitelikli bir su geçirmez bibütünlü membran örtü serilmesi gerekir. Bu örtü kiremitlerden sızabilecek suyun aşağıya geçip gitmesini engellemek amacıyla kullanılır. Çatı kiremitleri tek tek denetim edilmeli kırılan kiremitler yenisi ile değiştirilmelidir. Bakım ve denetim adımında kiremitlere zarar vermeyecek şekilde üstünde gezilmesine ilgi edilmelidir.

   + Baca Diplerinin Tadilatı: Baca dipleri ayrıntılı su geçirmez izolasyon malzemeleri ile su sızmalarına karşı korunmaktadır. Yalıtım malzemeleri hava şartlarının etkileriyle zaman amacıylade yıpranabilir, belirli dönemlerde baca dipleri denetim edilerek yalıtım yeteneğini yitirmiş ya da kaybetmek üzere olan malzemelerin yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

   + Çatı İskeleti Tadilatı: Taşıyıcı sistemi tahta olan çatılarda dış etkenler sebebi ile zaman amacıyla da çürüme, kırılma, esneme vb. hasarlar alabilir ve çatı sistemi kendisinden beklenilen vazifiyeti tam olarak yerine getiremez, bu tip hasarlar çatı çökmelerine bile sebebiyet verebilir, hasar görmüş çatı iskeleti elemanlarının kesinlikle yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

   + Su Yalıtım Örtüsü: Yırtılma delinme ya da yıpranmaya maruz kalan su yalıtım örtüleri çatı yalıtım malzemeleri seviyesine makul yeni malzemeler ile değiştirilmelidir.

   + Su Dereleri: Dereler su yalıtım membranı ya da sürme temelli çatı yalıtımı malzemeleri ile kaplanır. Dereler gözden geçirilmesi yırtılan ya da kalköış membranlar yenisi ile değiştirilmelidir.

   Binaların en önemli yapıları arasında yer alan çatılar için, tadilat işlemi mutlaka profesyonel bir anlayışla gerçekleştirilmelidir. En yüksek verimi almak hem ısı yalıtımı hem de farklı hava koşullarına karşı, etkin direnç gösterecek bir yapı elde edilmesine imkan verir. Bunun bilincinde hareket ederek çatı tadilatı konusunda sizlere kaliteli destek sağlamaktan memnuniyet duyarız. Bu konuda tüm hassasiyeti göstererek kaliteli malzemeler ve planlama doğrultusunda tadilat ve onarım hizmeti sunuyoruz.

   Büyük bir titizlik ve profesyonellik gerektiren çatı tadilatı açısından pek çok değişik kısım sürecin içerisine girer. Önemli olan hem enerji tasarrufu hem de yağmur ve kar suyuna karşı direnç gösterecek kaliteli yapıları ortaya çıkarmaktır. Tabii aynı zamanda görsel açıdan binayı uyum sağlayan ve estetik bir yapı sunan çatı sistemlerini hazır hale getirmektir. Bu konuda pek çok farklı çatı kısmı tadilat konusunda ele alınır.

   Bu işlemler hem tadilat hem de yenileme üzerinden parça değişimi kapsamında ele alınabilmektedir. Yıpranmış ve hasarlı kısımlar değiştirerek kaliteli, uzun ömürlü kullanılabilecek çatı sistemleri çözümü sağlamaktayız.

   Çatı Tamiri
   Teras İzolasyonu
   Whatsapp
   Adem Yıldırım
   Adem Yıldırım
   Merhaba.
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?