Çatı Yükseltme

   Zamanla yıpranan binaların çatılarında zamanla işlevlerini yerine getirememe gibi problemler yaşanmaktadır. Mevcut çatıların bazı sebeplerle eskimesi veya görevini yerine getirememesi sebebiyle çatıların tamamen sökülerek yeniden yapılması işlemine çatı yükseltme işlemi denir. Belediyelerden izin alınmadan çatıların yükseltme işlemleri yapılmamaktadır. Bu izinlerden sonra çatılar için yükseltme işlemleri yapılabilir.

   Çatı yükseltme işlemleri iki sebepten dolayı yapılmaktadır. Çatı altında olmayan yaşam alanlarının oluşturulması için veya çatıların kaldırılıp yükseltilmesi için bu işlemler uygulanmaktadır. Çatıların tavanlarının düşük olan kısımları yükseltilerek çatı altında yaşam alanları hazırlanır. Bu yükseltme işlemlerinde de çelik karkas kullanılmalıdır. Firma olarak eskiyen ve işlevlerini yerine getiremeyen çatıların sökülüp yeniden inşa edilmesi hizmeti vermekteyiz. Çatılarınız hangi malzemeden yapılmış ise aynı malzeme ile çatı yükseltme işlemi yapılmaktadır. Fakat yeniden inşa edilecek ise çelik konstrüksiyon üzerine kurulmalıdır. Böylece ahşapların zamanla yıpranması sorununa maruz kalmadan güvenle kullanabilirsiniz.

   Mutlaka İncelemelisiniz! Velux çatı penceresi modelleri https://www.yildirimcatipencereleri.com

   Çatı yükseltme işlemlerinin bir sebebi de çatı alanındaki kullanım alanının dar olmasından dolayı yıkılıp dairenin içine katılmasıdır. Bu işlemler çatıların şekline göre uygulanmaktadır. Çatı alanının dairenin içine katılacağı ve kullanım alanı olacağı için kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Çatı yükseltme işlemlerini yaparken var olan çatının yarısından fazlası yıkılır. Dayanıklı ve kaliteli malzemeler ile yeniden yapılır. Özellikle çelik ya da dayanıklı metalden yapılan çatılar her zaman daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır. Böylece eski mimarilere göre yapılan çatılarınızı yeni teknolojik uygulamalar ile yeniden inşa edebiliriz.

   Çatı yükseltme işlemlerinde kaliteli malzeme ve kalitelik işçilik ile çatılarınızı beklentilerinizin üzerinde yapmaktayız. Özellikle bu konuda müşteri memnuniyeti temel ilkelerimizden birisidir. Çatıların yükseltme işlemlerinden sonra çatı kaplama işlemleri yapılır. Çatının kaplama sistemlerindeki tercihler de müşterilere bırakılmaktadır. Zamanla yıpranan ve eskiyen çatıların onarılması veya yeniden inşa edilmesi gerekebilir. Çatıların yükseltilmesinin en büyük faydalarından biri sürekli yenilenmesinin gerekmeyecek olmasıdır. Bunun yanında diğer bir faydası yerden yüksekliğinin de arttırılmasıdır. Bu işlemlerimiz sonucunda kar veya yağmur sularının eğimden kolaylıkla tahliye edilebilir. Bunun dışında kaliteli malzemeler ve profesyonel ekibimiz ile çatılarınız eskisine göre çok daha kullanışlı olacaktır.

   En üst katlarda oturan müşterilerimiz için yazmış olduğumuz bu açıklama aslında dubleks katlar için sadece geçerli bir konudur. Bizler çatı firması olarak sizlere sunmuş olduğumu Dubleks çatı kaldırma, ilgili detayları yazmak istiyoruz. Dubleks tavan yükseltme, konusu zamanında yapılan teras kat kısmı odalarının küçük olması ve rahatça içersinde gezememek bu da sizlere çatı yükseltme işleminin yapılmasına gerek duymaktadır. Çatı yükseltme izni olarak bilmeniz gereken şudur. Bizlerin yapmış olduğu çatı yükseltme veya teras dubleks tavan kaldırma işlemi yasal değildir. Amma velâkin İstanbul gibi büyük şehirde hemen herkes bu işlemi yaptırmaktadır. Kaçak olarak yaptıran sonradan bir cezai işlem uygulanmamaktadır. Çalışma esnasında gelen olursa zabıtalardan o zaman bir ceza keser ve işi durdurmaktadır. Ya da cezai işlem yerine yapmış olduğunuz işi durdurun demektedir. Bizlerde müşterilerimize şunu söylemekteyiz.

   İmar barışı olduğu için yapılan Dubleks çatı kaldırma, işlemi imar barışı ile affedilir sorun yaşamazsınız. Dubleks çatı yükseltme, mevcut odaların ayağı kaldırılması ve yanlardan eski duvar üzerine ytong örülerek ara boşluğun tuğla ile kapatılmasıdır. Eski çatı üzerine çatı yapılır. Eski çatı alttan sökülür ardından yeni çatının üstten izolasyonları yapılır ve alttan tavan lambri veya alçıpan veya boardex gibi ürünler ile tavan kaplama işlemi arasına taş yünü koyulur elektrik işlemleri su tesisat işlemleri gibi birçok işlemler yapılıp işimiz teslim edilmektedir. Balkon kısmı tavan lambri kaplanmaktadır.

   Kenet Çatı
   Çatı Yenileme
   Whatsapp
   Adem Yıldırım
   Adem Yıldırım
   Merhaba.
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?