Metal Çatı

   Günümüzde metal çatı konusunda soruları bulunan ve metal sistem çatının özellikleri ile neden çok daha fazla tercih edildiğini merak eden birden fazla insanın bulunduğunu görüyoruz. Gelin hep birlikte neden metal sistem çatılar ve neden metal tercih edilmeli iyice öğrenelim. Metal sistem çatılar fiyat avantajları ile daha kolay montaj edilebilmesi ve imalat süresinin kısa olması ile, malzeme konusunda tasarrufun söz konusu olmasından dolayı. Çok daha uzun ömürlü olmasından dolayı, istenilen şekil boyutta imalatının bulunması gibi konulardan dolayı. İnsanlara çok daha cazip gelmektedir ve kesinlikle çelik çatı çok daha sık tercih edilmelidir. Özellikle diğer çatı kaplamalarına bakıldığı zaman hem çok daha uzun ömürlü olması hemde çok daha fazla kullanışlı olmasından dolayı metal çatı günümüzde çok büyük bir yere sahiptir.

   Metal çatı kaplama sistemi, en güvenli ve en uzun ömürlü çatı kaplama sistemidir. Ancak projede kullanılan metal seçimi ve doğru uygulama yöntemi aynı derecede önemlidir. Bu nedenle, metal kontrplak çatı tek başına bir anlam ifade etmiyor. Birbirini tamamlayabilecek bazı faktörler var. Metaller (titanyum çinko, demirsiz alüminyum, demirsiz çelik, bakır, paslanmaz çelik) tavan kelepçeli rulolardan yapılmıştır ve önerilen uzunlukta sahada üretilir. Paslanmaz çelik gizli klips ile çatının alt yapısına sabitlenir. Çatı montaj robotu veya çatı montaj grubu kenetlenerek kenarlar birleştirilir.

   Mutlaka İncelemelisiniz! Velux çatı penceresi modelleri https://www.yildirimcatipencereleri.com

   Hafif şekilde bulunan çelik binalar, konutların içerisinde, alışveriş merkezlerinin çatı kısımlarında, son teknoloji ile elde edilen sosyal tesislerin çatı kısmında. Hangar denilen yerlerin çatılarında, depoların özellikle çatı kısımlarında. Hayvan barınakları konusunda ve daha birçok farklı şekilde sizlere en iyi şekilde hizmet verebilir. Tüm bunların yanı sıra sizlerin çok daha iyi bir çatıya sahip olmanızı sağlar. Öyle ki bugün çelik oluşumlu çatılar özellikle de endüstriyel alanlar içerisinde bulunan fabrikalarda çok daha sık bir şekilde tercih konusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü büyük fabrikalar çatılarının çok daha sağlam olabilmesi için çatılarında çelik kullanımını tercih ederler. Bundan dolayı da çelik sistem çatı kullanımı endüstriyel fabrikalar içerisinde çok daha fazla tercih konusu olmaktadır.

   Çeşitli metal malzemelerle uygulanabilen çatı sistemi, tasarımcılara hafif, modern çizgiler ve dayanıklı bir çatı sistemi sağlıyor. Boyalı sac, alüminyum, titanyum çinko ve bakır sistemleri ile yapılabilen metal çatı uygulamaları farklı uygulama teknolojilerine sahiptir. İyi planlanmış, dayanıklı, su geçirmez, iyi planlanmış, uzatılabilen ve planlanabilen bir sistemin en güzel örneklerinden biri “Kenet Sistemi” metal çatı kaplamasıdır. En az% 8’lik çatı eğimlerinde kullanılabilen sabit derz kaplamaları, rüzgardan daha az etkilenen hafif çatıların tasarlanmasına yardımcı olur. Klasik ek yeri ve çift ek yeri sistemi olarak kullanılabilen kenetleme sistemi, uzun çatı panellerinin tek parça montajına imkan tanır. Sistemin uygulama aşamasında tüm detay ve kombinasyon problemlerini çözmek için özel makineler, ekipmanlar ve el aletleri kullanılmaktadır.

   Metal Çatı sistemleri bina sahiplerine uzun ömür, estetik çekicilik ve uygun maliyetler gibi değerler sunar. Metal Çatı yeni inşaatlar için belirlenmiş olsa da eski yapı çatıların güçlendirilmesi, onarılması ve bakımı için de kullanılabilmektedir. Metal Çatı Kaplama daha önceki yıllara göre daha tasarım dostu bir yapıdır. Çatı yapımında çelik baskın bir ürün olmasına rağmen Metal Çatı Kaplama bakır, çinko ve alüminyumdan da üretilebilmektedir.

   Çatı Ustası
   Çatı Teras Yapımı
   Whatsapp
   Adem Yıldırım
   Adem Yıldırım
   Merhaba.
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?